SlunečnoPraha20°
McDavid odmítl oslavy Floridy, Edmonton osmi góly snížil stav finále4Foto2Video© ceskenoviny.cz

McDavid odmítl oslavy Floridy, Edmonton osmi góly snížil stav finále

, 4 novinky, 4 zhlédnutí

Edmonton (Kanada) - Hokejisté Edmontonu roznesli doma Floridu 8:1 a snížili stav finále NHL na 1:3. Connor McDavid si připsal čtyři body (1+3) a třetí přihrávkou v zápase stanovil nový rekord soutěže v počtu asistencí v jednom play off (32). Dvakrát skóroval Dylan Holloway a poprvé v sérii bodoval Leon Draisaitl (0+2). Sergej Bobrovskij střídal ve 25. minutě po páté inkasované brance.

Série, ve které nenastupuje žádný český hráč, pokračuje na ledě Floridy pátý zápasem ve středu 19. června ve 2:00 SELČ.

Edmonton zachránila ve třetí minutě dvakrát tyčka a v oslabení udeřil v čase 3:11 Janmark, na nějž navázal v osmé minutě Henrique. Florida rychle odpověděla tečí Tarasenka, ale ještě v úvodní třetině vrátil domácím dvougólový náskok Holloway.