Skvělý Nečas řídil výhru Caroliny a byl hvězdou večera2Foto© sport.cz

Skvělý Nečas řídil výhru Caroliny a byl hvězdou večera

, 5 novinky, 1 zhlédnutí

Martin Nečas gólem a asistencí zajistil Carolině vítězství 4:1 nad Pittsburghem a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Naopak čeští brankáři v NHL výhru neslavili: Lukáš Dostál sice předvedl 45 zákroků, ale s Anaheimem podlehl domácímu Coloradu 3:4 v prodloužení. Vítek Vaněček ze San Jose nastoupil ve 22. minutě za stavu 1:5 a už nezabránil vysoké porážce 3:8 od Winnipegu.

Mistr světa z Prahy Nečas rozhodl zápas v Pittsburghu v 27. minutě. Z levého kruhu zamířil v přesilové hře přesně do horního rohu a brankáři Joelu Blomqvistovi nedal šanci. Mohl tak oslavit první trefu v sezoně, na kterou už domácí nenašli odpověď. Navíc si Nečas připsal asistenci u třetího gólu obránce Shaynea Gostisbeherea, opět v početní výhodě.