Slabý déšťPraha17°
V Braníku spadl při bouřce strom na dva lidi, muže vážně zranil2Foto© lidovky.cz

V Braníku spadl při bouřce strom na dva lidi, muže vážně zranil

, 4 novinky, 5 zhlédnutí

Praha - V pražském Braníku dnes večer spadl strom na dva lidi. Zhruba třicetiletý muž má vážný úraz hlavy, žena lehký úraz obličeje, uvedli zdravotničtí záchranáři na sociální síti X. Přes hlavní město dnes večer přešla silná bouřka, spadlý strom zastavil vlaky na jedné trati a silný vítr provoz lanové dráhy v zoologické zahradě. Pražští hasiči odklízeli spadlé stromy a větve, v souvislosti s počasím vyjeli k 12 událostem.

Strom na dva lidi spadl v ulici U Kempinku. Muž má spolu s vážným úrazem hlavy také další zranění. "Záchranáři jej uvedli do umělého spánku, zajistili dýchací cesty, ošetřili, následně transport do traumacentra," napsali záchranáři. Mladou ženu ošetřili s akutní stresovou reakcí, dodali.

"V oblasti Prahy a části Středočeského kraje se vyskytují velmi silné bouřky, při kterých může napršet přes 30 milimetrů za 30 minut," uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) před 19:00. Vlakovou dopravu zastavil strom spadlý na koleje mezi Žvahovem a stanicí Praha-Smíchov. Lanovka v zoo kvůli silnému větru ukončila kolem 18:30 provoz o půlhodinu dříve než obvykle.