Teplice - Pardubice 1:0, těsný duel parádní brankou rozhodl Trubač© idnes.cz

Teplice - Pardubice 1:0, těsný duel parádní brankou rozhodl Trubač

, 6 novinky, 7 zhlédnutí

Tepličtí prodloužili sérii neporazitelnosti na čtyři utkání. Pardubičtí nezvládli svůj 100. zápas v nejvyšší soutěži a venku prohráli popáté za sebou. Také třetí vzájemný duel v ligové sezoně ovládl domácí tým. Na rozdíl od říjnového utkání na teplických Stínadlech (5:1) a březnového zápasu na novém pardubickém stadionu (3:1) ale tentokrát padla jediná branka.

Skóre se změnilo hned z první nebezpečnější akce utkání. Trubač si našel na hranici vápna odražený míč a z voleje ho napálil nechytatelně k tyči. Odchovanec Hradce Králové oslavil první ligovou trefu po více než roce symbolicky v duelu s východočeským rivalem „Votroků“.

Záhy vybojoval Gning míč pro domácího Filu, útočník české reprezentace do 21 let ale ve vyložené šanci netrefil míč čistě. Domácí k udržení poločasového vedení museli přestát dvě velké příležitosti soupeře. Janoškovu střelu z bezprostřední blízkosti vytáhl Mucha ve 24. minutě na roh, po kterém Chlumecký poslal hlavičku jen těsně vedle levé tyče.