SlunečnoPraha11°
Plzeň ve druhém poločase přejela Teplice a bude nejhůře třetí© sport.cz

Plzeň ve druhém poločase přejela Teplice a bude nejhůře třetí

, 6 novinky, 4 zhlédnutí

Viktoria v lize porazila Teplice po třech utkáních a bodovala popatnácté z posledních 16 duelů nejvyšší soutěže. Plzeňští díky postupu do finále domácího poháru již mají jistotu, že si v příštím sezoně zahrají nejméně 3. předkolo Evropské ligy. Tepličtí prohráli po dvou kolech a v semifinále nadstavbové skupiny o Evropu vyzvou Liberec.

Západočeši nastoupili prakticky v nejsilnější sestavě, byť ve středu hráli semifinále domácího poháru se Zlínem a po vítězství 3:0 postoupili do finále. Favorizovaná Viktoria měla podle očekávání od začátku územní převahu, v první půli se ale brankově neprosadila.

V největší šanci první půle v 28. minutě zamířil z úhlu nepřesně domácí Mosquera. Krátce nato se neprosadil ani nejlepší střelec soutěže Šulc a svůj 16. gól v ligovém ročníku nedal. Severočeši, kteří už po minulém kole získali jistotu, že se vyhnou bojům o záchranu, nepřijeli do Štruncových sadů jen bránit, vyloženou šanci ale v úvodním dějství neměli.