PolojasnoPraha23°
Pekarová Adamová povede rekordní podnikatelskou misi na Tchaj-wan2Foto© novinky.cz

Pekarová Adamová povede rekordní podnikatelskou misi na Tchaj-wan

, 5 novinky, 4 zhlédnutí

„Je to opravdu velká návštěva. Z hlediska moderní historie Tchaj-wanu se jedná o největší návštěvu a jedná se také o největší podnikatelskou delegaci za posledních pět let,“ řekla na pondělní tiskové konferenci k cestě Pekarová Adamová s tím, že na cestě ji doprovodí přibližně sto podnikatelů, nadto pak ještě zástupci regionů, ministerstev, muzeí či univerzit.

Cesty se zúčastní jakožto člen týmu prezidenta Petra Pavla bývalý šéf Vojenské policie Otakar Foltýn, který nyní působí v hradní vojenské kanceláři. Smyslem jeho účasti je podle Pekarové Adamové získat přímé informace z cesty. Výběr spolupracovníka, který v delegaci bude, byl podle ní na prezidentovi. Ze Sněmovny pak v delegaci budou Marek Benda (ODS) a Marek Výborný (KDU-ČSL), předsedové zahraničního a bezpečnostního výboru Marek Ženíšek (TOP 09) a Pavel Žáček (ODS) a poslanci Ondřej Lochman (STAN) a Ivan Jáč (ANO). SPD osloveno nebylo.

Delegace, která odlétá v úterý z Prahy, nejprve zamíří do Jižní Koreje, následně se v neděli přesune na Tchaj-wan. Zpět do České republiky se mají politici, zástupci veřejné správy a podnikatelé vrátit ve čtvrtek 30. března.