PolojasnoPraha30°
Pardubice díky gólu v poslední minutě porazily Olomouc i podruhé a vedou 2:0 na zápasy2Foto© irozhlas.cz

, 5 novinky, 4 zhlédnutí

Hokejisté Pardubic vyhráli ve druhém utkání čtvrtfinálové série play off extraligy nad Olomoucí 2:0. O výhře Dynama rozhodl v čase 59:40 obránce Peter Čerešňák, do prázdné branky se pak ještě o pět sekund později trefil další bek Tomáš Dvořák. Čisté konto uhájil gólman Roman Will. Východočeši, kteří odehráli dnešní duel bez jediného vyloučení, vedou v sérii 2:0. Série bude pokračovat třetím utkáním v úterý na Hané.

Oproti prvnímu duelu se pardubická sestava nelišila. Hanáci naproti tomu připravili několik změn a do branky místo Konráda nastoupil Lukáš. V bojovné první třetině byl nejblíže gólu domácí Adam Musil, jenž vybojoval puk a střelou orazítkoval tyčku olomoucké branky.

Necelých sedm minut před koncem úvodní třetiny bylo utkání přerušeno kvůli problému s ledem u mantinelu v útočném pásmu Pardubic. Následovala klasická přestávka, po níž se zbývající čas prvního dějství dohrával. Dynamo dokončilo svou přesilovku, při které si Lukáš poradil se střelou Pauloviče.