SlunečnoPraha20°
Fotbalisté Jablonce potvrdili jarní formu, Slovácko porazili 1:0. Východočeské derby ovládl Hradec Králové© irozhlas.cz

, 4 novinky, 3 zhlédnutí

Východočeské ligové derby se poprvé odehrálo v Hradci, předtím „Votroci“ kvůli výstavbě nového stadionu působili v azylu v Mladé Boleslavi. V prvním poločase více hrozili domácí, vyloženou příležitost si ale nevypracovali. Šašinka už po necelých 15 sekundách hry vypálil zpoza vápna těsně nad a ve 20. minutě Vašulín po rohovém kopu hlavičkoval vedle.

Ve 23. minutě chtěl Šašinka přihrávkou pod sebe najít ve vápně Vašulína, před nímž ale míč na poslední chvíli odkopl Ortiz. O čtvrthodinu později domácí stoper Klíma při Patrákově snaze o kličku zahrál v pokutovém území rukou, hlavní sudí Rouček ale penaltu nenařídil a do hry nezasáhl ani videorozhodčí.

V 57. minutě se Hradec se ujal vedení. Kapitán Krejčí nacentroval do vápna, Čihák hlavou překonal Kinského a rozradostnil většinu z 8519 diváků. Bývalý pardubický hráč vstřelil druhý gól v ligové sezoně, oba dal v jarní části.