PolojasnoPraha21°
Boleslav - Brno 1:1, Matějovského gólový návrat, na výhru to však nestačilo1Video© idnes.cz

Boleslav - Brno 1:1, Matějovského gólový návrat, na výhru to však nestačilo

, 4 novinky, 2 zhlédnutí

V záchranářském duelu patnáctého kola vedla Zbrojovka od 39. minuty zásluhou Luďka Pernici, po hodině hry vyrovnal Marek Matějovský, který se na trávník vrátil téměř po roce. Od 89. minuty dohrávali domácí bez vyloučeného Samuela Dancáka.

Středočeši měli v prvním poločase optickou převahu, vyloženou šanci si však nevypracovali. Dancák vystřelil z hranice vápna vedle a Jiří Klíma pouze doprostřed branky. V 36. minutě zraněného Jiráska vystřídal Matějovský, který se po dvojnásobné operaci achilovky vrátil na trávník poprvé od loňského ledna.

Tři minuty po jeho příchodu nečekaně udeřili hosté. Vaňkův centr našel zimní posilu Pernicu, který hlavou překonal gólmana Šedu.