Žolík Watkins poslal prvním dotekem s míčem Anglii do finále a rozesmutnil Nizozemsko© sport.ceskatelevize.cz

, 4 novinky, 3 zhlédnutí

Španělsko vyzve v nedělním finále mistrovství Evropy Anglie. Fotbalisté Albionu totiž otočili semifinále s Nizozemci, gólem střídajícího Ollieho Watkinse v 90. minutě zvítězili 2:1 a podruhé za sebou si na kontinentálním šampionátu zahrají o zlato.

Oranjes poslal v Dortmundu do vedení v 7. minutě Xavi Simons, v 18. minutě ale vyrovnal z pokutového kopu anglický kapitán Harry Kane. Po několika šancích na obou stranách směřoval zápas do prodloužení, v 90. minutě však rozhodl střídající Watkins.

Anglie získala jediné velké zlato v roce 1966 na domácím mistrovství světa, před třemi lety v londýnském finále Eura podlehla v penaltovém rozstřelu Itálii. Naopak Španělsko je se třemi vítězstvími společně s Německem nejúspěšnější zemí v historii Eura.