Velvyslanec při OSN Kulhánek už není členem Sociální demokracie2Foto© zpravy.aktualne.cz

Velvyslanec při OSN Kulhánek už není členem Sociální demokracie

, 4 novinky, 3 zhlédnutí

Praha - Někdejší ministr zahraničí a současný velvyslanec České republiky při OSN Jakub Kulhánek už není členem Sociální demokracie (SOCDEM), která se po minulých volbách nedostala do Poslanecké sněmovny. Nebyl spokojen se směřováním strany pod vedením Michala Šmardy, uvedly dnešní Lidové noviny (LN). Kulhánek i SOCDEM informaci o ukončení členství potvrdily, důvody ale nechtěly veřejně komentovat.

"Osobně jsem se nikdy neztotožnil s kurzem stávajícího vedení, které má dle mého soudu až přehnaně progresivistický charakter. Rovněž mi vadí neustálé tendence potírat vše pozitivní, čeho sociální demokracie dosáhla v předchozích vládách. Nesouhlasím ani s tím, jak se stávající vedení chová někdy až urážlivým způsobem ke všem, kteří v minulém období dělali poctivou sociálnědemokratickou politiku,“ napsal Kulhánek v rezignačním dopise, které LN získaly.

"Mohu potvrdit, že již nejsem členem. Důvody jsem sdělil SOCDEM, ale veřejně se k tomu nechci vyjadřovat," napsal deníku Kulhánek. "Momentálně můžu potvrdit, že Jakub Kulhánek oznámil, že vystupuje ze SOCDEM. Důvody, které k tomu má, ale nebudeme komentovat," uvedl mluvčí strany Jan Nováček.