PolojasnoPraha20°
Rusko hlásí sestřelení ukrajinských dronů poblíž Krymu a Moskvy4Foto© echo24.cz

Rusko hlásí sestřelení ukrajinských dronů poblíž Krymu a Moskvy

, 6 novinky, 3 zhlédnutí

O pádu dronu informovaly v neděli odpoledne úřady v Tulské oblasti jižně od Moskvy. Podle předběžných informací si incident nevyžádal žádné oběti ani významné škody na infrastruktuře, uvedla BBC s odkazem na místní ministerstvo. Telegramový kanál Baza napsal, že se v místech, kde v neděli brzy ráno dopadl bezpilotní letoun, nachází logistické centrum. Podle kanálu Mash se jednalo o ukrajinský dron, který ruský systém protivzdušné obrany sestřelil dřív, než se dostal nad Moskvu.

Ministerstvo v neděli již dříve informovalo o sestřelení dvou ukrajinských dronů u západního pobřeží ukrajinského poloostrova Krym, který Moskva anektovala v roce 2014. Později ministerstvo oznámilo, že ruská armáda zneškodnila nad severozápadním a východním pobřežím poloostrova další čtyři stroje.

Jeden ukrajinský bezpilotní letoun byl sestřelen také nad městem Istra východně od Moskvy, uvedlo souběžně s tím ministerstvo. To potvrdil i starosta ruské metropole Sergej Sobjanin, podle nějž si dopad dronu v Istře nevyžádal žádné škody ani oběti na životech. Na místo vyjely záchranné složky.