SlunečnoPraha29°
Pozůstalí po zemřelých kvůli očkování na covid mohou žádat náhradu, rozhodl soud2Foto© echo24.cz

Pozůstalí po zemřelých kvůli očkování na covid mohou žádat náhradu, rozhodl soud

, 5 novinky, 0 zhlédnutí

Pozůstalí po lidech, kteří zemřeli v příčinné souvislosti s očkováním proti covidu-19, mohou vůči státu uplatňovat nárok na náhradu duševních útrap. Výklad zákona ujasnil novým rozsudkem Nejvyšší soud. Vyhověl dovolání muže z Prahy, jehož otec zemřel kvůli plicní embolii krátce po aplikaci třetí dávky vakcíny. Nárokem se bude znovu zabývat Obvodní soud pro Prahu 2.