Portugalci byli lepší, i tak Češi prohráli po heroickém výkonu až „hloupými“ góly3Foto© echo24.cz

, 5 novinky, 3 zhlédnutí

Čeští fotbalisté ve svém úvodním utkání na mistrovství Evropy v Německu ve skupině F neudrželi vedení a s jedním ze spolufavoritů turnaje Portugalskem prohráli 1:2. Skóre posledního zápasu úvodního kola základní fáze šampionátu otevřel v 62. minutě v Lipsku Lukáš Provod, ale za sedm minut si dal vlastní branku Robin Hranáč a v druhé minutě nastavení dokonal obrat střídající Francisco Conceicao.

Portugalci, mistři Evropy z roku 2016, porazili český tým popáté za sebou. V dalším zápase skupiny nastoupí reprezentanti v sobotu proti Gruzii a základní fázi uzavřou za další čtyři dny opět v Hamburku proti Turecku. Do vyřazovací části postoupí první dva týmy z každé skupiny a nejlepší čtveřice z třetích míst. Český celek prohrál zahajovací utkání na Euru potřetí z posledních čtyř šampionátů.