SlunečnoPraha34°
Po téměř 200 letech přestane být Buckinghamský palác hlavním sídlem britského monarchy5Foto1Video© echo24.cz

Po téměř 200 letech přestane být Buckinghamský palác hlavním sídlem britského monarchy

, 7 novinky, 0 zhlédnutí

„Po pečlivém zvážení a s cílem výrazně zvýšit možnost přístupu veřejnosti se král a královna rozhodli nepoužívat Buckinghamský palác jako osobní rezidenci a místo toho budou i nadále jako svůj londýnský domov používat Clarence House,“ oznámil podle stanice Sky News správce královských financí James Chalmers.

Dodal, že král Karel III. i jeho manželka Camilla budou mít nadále v Buckinghamském paláci k dispozici soukromé obytné prostory. Rozsáhlá rekonstrukce Buckinghamského paláce má po deseti letech skončit příští rok, zahrnovala mimo jiné výměnu zastaralých elektrických rozvodů, potrubí i systému vytápění.

Ani Karel III., ani zesnulá královna Alžběta II. v Buckinghamském paláci pravidelně nepřespávali už od roku 2019. Král si zde nicméně ponechá soukromé apartmány, které bude moci v případě potřeby využívat.