Skoro jasnoPraha22°
Ozbrojená skupina přepadla ve Francii vězeňský vůz: Útok nepřežili dva dozorci, vězeň uprchl3Foto© zpravy.aktualne.cz

Ozbrojená skupina přepadla ve Francii vězeňský vůz: Útok nepřežili dva dozorci, vězeň uprchl

, 5 novinky, 4 zhlédnutí

Skupina čtyř ozbrojených mužů ve dvou vozidlech přepadla v úterý poblíž francouzské obce Incarville severozápadně od Paříže vůz vězeňské služby, informovala agentura AFP. Při útoku zahynuli nejméně dva vězeňští dozorci a tři utrpěli vážná zranění. Vůz převážel muže, který byl v minulosti odsouzený za pokus o vraždu a drogové zločiny, a ten je nyní na svobodě, píší deníky Le Parisien a Le Figaro.

„Byl spuštěn plán 'Épervier' (Krahujec, pozn. ČTK). K dopadení těchto zločinců jsme nasadili všechny prostředky, na můj pokyn bylo mobilizováno několik set četníků a policistů,“ napsal na síti X ministr vnitra Gérald Armanin. Vyjádřil rovněž upřímnou soustrast pozůstalým a představitelům ministerstva spravedlnosti, pod které spadají příslušníci vězeňské služby.

Policie uzavřela část dálnice A154, kde se incident stal. Útok se podle AFP odehrál po 11:00 u mýtné brány v Incarville. Útočníci byli ozbrojeni brokovnicemi a patrně i dalšími zbraněmi. Část incidentu podle Le Figaro kdosi natočil a video zachycující dva ozbrojené muže v černém sdílel na webu.