© blesk.czOrbán označil Babiše za fantastického člověka a Čechy za nejracionálnější národ
"Česká republika není země, která by vycházela z evropských křesťanských tradic, ale je to nejracionálnější národ v celé Evropě. Oni vědí, že to, co se teď děje, je špatné. Finančně určitě," řekl Orbán podle serveru Index.hu s odkazem na podporu, kterou většina evropských zemí poskytuje Ukrajině čelící od února 2022 ruské invazi.
Skupina protiválečných sil podle Orbána získává v Babišovi "dalšího bojovníka", uvedl deník Magyar Nemzet. "Babiš byl dříve ministrem financí, takže si jsem jistý, že nepodpoří nic, co by je (Čechy) stálo peníze," citoval provládní deník z projevu maďarského ministerského předsedy. Za "odvážný" národ, který se stejně jako Maďarsko staví proti válce, Orbán označil Slováky.
Předseda maďarské vlády, který udržuje dobré vztahy s Moskvou a naopak je má napjaté s Kyjevem, mluví o své zemi jako o "ostrově míru" v Evropě a deklaruje přání ukončit za jednacím stolem válku, kterou zahájilo Rusko vpádem do sousední země. Za podporovatele války považuje Orbán jak Evropskou unii, tak maďarskou opozici.