Kanoistka Satková byla třetí na SP ve vodním slalomu v Krakově4Foto© sport.cz

Kanoistka Satková byla třetí na SP ve vodním slalomu v Krakově

, 5 novinky, 3 zhlédnutí

Pětadvacetiletá Satková předvedla jízdu bez dotyku branky a na pódiu doplnila Australanku Jessicu Foxovou a Brazilku Anu Satilaovou. Olympijská šampionka Foxová i s dvousekundovou penalizací zvítězila s výrazným náskokem 3,28, česká kanoistka na ni na třetím místě ztratila dokonce 7,64 sekundy.

Třicetiletá fenoménka Foxová navázala na páteční vítězství na kajaku a také na výhru v kategorii C1 na úvodním Světovém poháru v sezoně v Augsburgu. Minulý týden v pražské Troji ji porazila jen mladší ze sester Satkových Gabriela, jež v Polsku stejně jako další tři čeští olympionici nestartuje.

Brněnská rodačka Satková byla v Krakově třetí už v červnu roku 2022 a zopakovala tehdy po týdnu třetí místo z Troje, kde se dostala na pódium poprvé. Dnešním medailovým umístěním napodobila páteční druhé a třetí místo kajakářů Víta Přindiše a Jakuba Krejčího.