Izraelské síly operují v největší nemocnici v Gaze, kde jsou zřejmě tisíce lidí6Foto© echo24.cz

Izraelské síly operují v největší nemocnici v Gaze, kde jsou zřejmě tisíce lidí

, 11 novinky, 3 zhlédnutí

Izraelské jednotky provádí „precizní a cílený“ zásah proti Hamásu v areálu největší nemocnice v Pásmu Gazy. Operace se týká jisté části nemocnice Šífa a zakládá se na nespecifikovaných informacích zpravodajců a „operační nutnosti“, uvedla izraelská armáda. Zásah přišel poté, co byly v posledních dnech hlášeny boje mezi Izraelci a ozbrojenci Hamásu v bezprostřední blízkosti areálu.

Areál se v posledních týdnech stal útočištěm tisíců lidí prchajících před izraelským bombardováním. Podle izraelské armády a americké vlády však byla pod nemocnicí skrytá infrastruktura Hamásu. Konflikt mezi Izraelem a Palestinci sledujeme na Blesk.cz online.

Palestinští teroristé z Hamásu zahájili v sobotu 7. října ráno mohutný útok z Pásma Gazy. Vypálili tisíce raket a zároveň do Izraele vyslali komanda, která vraždila a unášela zpět do Gazy rukojmí. Až 150 lidí teroristé unesli. Izraelská armáda i premiér Netanjahu uvedli, že je Izrael ve válečném stavu, a slíbili, že se bude bránit. „Občané Izraele, jsme ve válce,“ vzkázal Netanjahu.