Hokejisté Sparty v úvodním duelu čtvrtfinále play off přehráli Třinec 3:25Foto© sport.ceskatelevize.cz

Hokejisté Sparty v úvodním duelu čtvrtfinále play off přehráli Třinec 3:2

, 21 novinky, 4 zhlédnutí

Čtvrtfinále play-off začíná pro dvě ambiciózní mužstva. Hradec Králové hostí na svém domácím ledě liberecké hokejisty. V druhém nedělním utkání Sparta porazila Třinec 3:2 a ujala se vedení v sérii. Přímý přenos sledujte na ČT sport a ČT sport Plus.

Pražané vykročili za úspěchem hned v první třetině, kterou po gólech Ostapa Safina a Olaviho Vauhkonena vyhráli 2:0. Další branku přidal ve druhé části Pavel Kousal, teprve pak se prosadili ve třetím dějství Oceláři zásluhou Martina Růžičky a Tomáše Marcinka.

Úvodní minuty reprízy loňského finále, v němž Slezané završili zlatý hattrick, sice velmi rychle ubíhaly, ale hrálo se oboustranně velmi opatrně a bez sebemenšího náznaku šancí. V šesté minutě zkoušel Vauhkonen z nulového úhlu zakončit o beton hostujícího gólmana Mazance, ten si však celou situaci pohlídal.