ZataženoPraha11°
Edmonton odvrátil druhý mečbol Floridy, výhru Oilers řídil McDavid4Foto2Video© ceskenoviny.cz

Edmonton odvrátil druhý mečbol Floridy, výhru Oilers řídil McDavid

, 4 novinky, 3 zhlédnutí

Sunrise - Edmonton ve finále Stanley Cupu odvrátil druhý mečbol Floridy a po výhře 5:3 v sérii prohrává už pouze 2:3 na zápasy. Důležité vítězství řídil Connor McDavid, jenž se blýskl čtyřmi body za dva góly a dvě asistence.

Edmonton na Floridu odletěl povzbuzený vysokým domácím vítězstvím 8:1 a skvělé rozpoložení potvrdil i na ledě Panthers. V šesté minutě Connor Brown v oslabení vystihl na obranné modré čáře nahrávku Brandona Montoura a v samostatném úniku bekhendovým blafákem poslal hosty do vedení.

V úvodu druhé třetiny Oilers odskočili do tříbrankového náskoku. V přesilovce udeřil nejlepší střelec vyřazovacích bojů Zach Hyman, jenž v pátém zápase ukončil čekání na gól ve finále, a v čase 25:00 zvýšil na 3:0 McDavid.