Dynamo po konci Zadiny nezvládlo souboj v Lize mistrů, výhru Lahti zařídil dvougólový Horký2Foto1Video© sport.ceskatelevize.cz

, 6 novinky, 3 zhlédnutí

Pardubicím se v Lize mistrů nedaří. Třetí porážku v řadě museli Východočeši skousnout po výsledku 2:3 s finským Lahti. Domácí sice dvakrát využili přesilovku po trefách Lukáše Radila a Jiřího Smejkala, ale o triumfu Pelicans rozhodl ve 47. minutě Luboš Horký, autor dvou branek. Dynamo vedl sportovní manažer B týmu Václav Baďouček. To Sparta další zápas zvládla, německý Bremerhaven porazila 4:2.

"Každý se snažil soustředit sám na sebe. Tohle není naše věc, my máme hrát dobře na ledě," řekl obránce Libor Hájek k nečekané změně na postu hlavního trenéra.

Hosté z Finska měli v sestavě pět českých hokejistů. Nejvýraznější z nich – Horký – vstřelil první gól duelu, když v 7. minutě zakončil brejk Lahti dva na jednoho. O půl minuty později navíc skóroval i Johannesen a stvrdil vydařený úvod týmu.