SlunečnoPraha13°
Duplantis počtvrté vyhrál Diamantovou ligu. Diskař Denny v Bruselu překonal zápis Bugára3Foto© sport.cz

, 6 novinky, 4 zhlédnutí

Diamantové finále letošního ročníku nejprestižnějšího atletického seriálu pokračuje v belgickém Bruselu. Češi nestartují, ale českou stopu nese triumf oštěpařky Haruky Kitagučiové. Přímý přenos sledujte na ČT sport Plus.

Haruka Kitagučiová obhájila vítězství v Diamantové lize. Japonská svěřenkyně českého trenéra Davida Sekeráka, která se připravuje v Domažlicích, finále v Bruselu rozhodla posledním pokusem dlouhým 66,13 metru. Brusel letos hostí dvoudenní vyvrcholení elitního atletického seriálu, kterého se tentokrát neúčastní žádný český reprezentant.

Úřadující mistryně světa Kitagučiová vedla od druhé série, kdy hodila 65,08 metru. Závěrečným pokusem ji o patnáct centimetrů odsunula na druhé místo Srbka Adriana Vilagošová, ale šestadvacetiletá Japonka znovu potvrdila že je velká závodnice. Vzepjala se ke svému nejlepšímu výkonu v sezoně a stejně jako loni po triumfu na vrcholné globální akci získala i diamantovou trofej.