Derby v Edenu patřilo Slavii, statečný vzdor Pardubic v Plzni nestačil2Foto© sport.ceskatelevize.cz

Derby v Edenu patřilo Slavii, statečný vzdor Pardubic v Plzni nestačil

, 4 novinky, 0 zhlédnutí

Největší zápas fotbalové ligy vyhrála Slavia. Ta v derby na svém stadionu porazila Spartu 2:1. Nyní vede tabulku o šest bodů před druhou Spartou a o sedm před Plzní, která ustála roli favorita, ale řádně se s Pardubicemi zapotila. Výhru 2:0 rozhodla brankami ve druhém poločase a po třech remízách v soutěžních zápasech vyhrála. Olomoucká Sigma přišla zkraje zápasu s Bohemians o vyloučeného kanonýra Klimenta a pak i o body – podlehla Bohemians 1:3. V Mladé Boleslavi se diváci v zápase s Baníkem Ostrava gólu nedočkali.

Slavia byla povážována za mírného favorita derby, které se hrálo na jejím stadionu. A hned ve druhé minutě šla také do vedení, když se trefil zblízka Chytil. A když se ve 21. minutě trefil z dvaceti metrů k levé tyči Zafeiris, byla sešívaná parta hodně nahoře. Sparta v 65. minutě z první střely na branku Slavie snížila, když chytře snížil Rrahmani.

V nervózním závěru přišly v nastaveném čase dvě červené karty. Sparty dohrávala zápas bez Vitíka a Slavia bez Oscara.