Slabý déšťPraha17°
Bývalý předseda Hamáček opouští Sociální demokracii, stranu prý takřka nepoznává6Foto© zpravy.aktualne.cz

Bývalý předseda Hamáček opouští Sociální demokracii, stranu prý takřka nepoznává

, 9 novinky, 4 zhlédnutí

Sociální demokraté doufali v eurovolbách alespoň v jeden mandát, získali však jen 1,86 procenta hlasů. I rok po změně značky z ČSSD na SOCDEM tak prodloužili sérii volebních neúspěchů. Hamáček v dopisu, ze kterého cituje iDNES.cz, hovoří o "absolutní absenci sebereflexe současného vedení SOCDEM po debaklu ve volbách".

Vadí mu také, že nynější vedení jako své hlavní téma po tři roky udržuje údajné chyby, které měl udělat Hamáček s ministry jako předseda tehdejší ČSSD v menšinové vládě s ANO. Hamáček byl ministrem vnitra ve vládě Andreje Babiše (ANO), v době epidemie covidu-19 zastával také funkci šéfa Ústředního krizového štábu.

Hamáček v dopisu také zmínil, že z aktivní politiky odešel hned po volbách v roce 2021. "Nijak jsem se nezříkal zodpovědnosti a s pokorou přijal plnou odpovědnost za výsledek voleb, kdy se ČSSD těsně nedostala do Poslanecké sněmovny," uvedl. Stranu nyní podle dopisu takřka nepoznává. "Nejsem schopen se s ní ztotožnit, a proto je pouze a jen správné odejít," uvedl Hamáček, který nyní působí mimo jiné jako viceprezident Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR.