Slabý déšťPraha16°
Budějovice získaly první bod v sezoně proti Bohemians, remizovalo také Slovácko s Jabloncem2Foto© irozhlas.cz

, 7 novinky, 3 zhlédnutí

Fotbalisté Českých Budějovic remizovali v 7. kole s Bohemians Praha 1905 bez branek a jako poslední si v sezoně nejvyšší soutěže připsali první bod. Ze hry měli více hosté, ale zradila je koncovka, a tak Dynamo s pražským klubem posedmé za sebou v lize neprohrálo. Jablonec remizoval na Slovácku také 0:0, domácí si v Uherském Hradišti zopakovali bezbrankový stav potřetí v sezoně.

Do první šance se dostali domácí, Marcel Čermák se uvolnil na hranici pokutového území a pohotově vystřelil levou nohou, ale gólman Bohemians Soukup jeho pokus vyrazil. V 17. minutě poprvé v utkání zahrozil českobudějovický odchovanec Drchal, s pokusem z úhlu však neuspěl.

Ve 28. minutě vypálil vedle tyče Hrubý, chvíli nato měl další příležitost opět Drchal. Zpracoval si nepovedenou střelu Ristovského, bleskově se s míčem otočil, ale z dobré pozice ve vápně zamířil těsně vedle tyče.