ZataženoPraha10°
Slavia nedopustila v poháru překvapení. Druholigovou Duklu smetla čtyřmi góly© sport.aktualne.cz

Slavia nedopustila v poháru překvapení. Druholigovou Duklu smetla čtyřmi góly

, 4 novinky, 2 zhlédnutí

Slavia na rozdíl od Dukly už o víkendu vstoupila do jarní části sezony a po obratu doma porazila Olomouc 3:1. Trenér červenobílých Trpišovský udělal v pohárovém duelu osm změn v základní sestavě, i tak postavil velmi silnou jedenáctku. Poprvé za Slavii nastoupili brankář Stejskal a obránce Kačaraba.

Domácí před prázdným hledištěm, kam kvůli opatřením proti koronaviru stále nemohou diváci, v první půli zcela dominovali. V 17. minutě hosté sice odvrátili rohový kop, ale na následný Lingrův centr si naběhl Hovorka a zblízka oslavil první gól za Slavii.

Ve 34. minutě ligový lídr zvýšil. Lingr z přímého kopu zakroutil míč přesně k tyči a k asistenci přidal i branku. Ve 42. minutě si Hromada narazil s Teclem, sám před Radou nezaváhal a stejně jako Hovorka vstřelil první gól ve slávistickém dresu.