SlunečnoPraha13°
Satoranský překonal Welschův rekord, Chicago utrpělo pátou porážku v řadě2Foto© sport.aktualne.cz

Satoranský překonal Welschův rekord, Chicago utrpělo pátou porážku v řadě

, 7 novinky, 6 zhlédnutí

Už pátý zápas v řadě prohráli basketbalisté Chicaga. Stalo se tak poprvé v tomto ročníku NBA, když podlehli v hale New Orleans 108:123. Tomáš Satoranský sice odehrál 248. zápas v soutěži, čímž překonal dosavadní český rekord Jiřího Welsche. V dresu Bulls ale jinak prožil nepovedený večer. Zaznamenal šest bodů, čtyři doskoky a jednu asistenci, utkání pro něj však skončilo předčasně v polovině závěrečné čtvrtiny po šesté osobní chybě.

Čtvrtý český zástupce v nejlepší basketbalové soutěži světa na palubovce pobyl bezmála 25 a půl minuty. Proměnil dvě ze šesti střel z pole a jeden ze dvou trestných hodů.

Kvůli zranění z posledního utkání Chicago postrádalo ústředního pivota Wendella Cartera Jr., kterého v základní pětce nahradil Thaddeus Young. První poločas byl vyrovnaný a ještě před odchodem do kabin měli ve skóre mírně navrch hosté.