Praha22°
Návrh volebního práva od šestnácti je politické sobectví3Foto© echo24.cz

Návrh volebního práva od šestnácti je politické sobectví

, 5 novinky, 2 zhlédnutí

Vít Rakušan. FOTO - Wikimedia commons

Novým předsedou STAN se o víkendu na sněmu stal podle očekávání poslanec a starosta Kolína Vít Rakušan, neměl protikandidáta. Chtěl by hnutí dovést k vládnímu angažmá, STAN by měl podle něj také vyhrát krajské volby. V čele strany nahradil Petra Gazdíka, který se již o znovuzvolení neucházel.

Gazdíka na přání Rakušana delegáti zvolili místopředsedou. Prvním místopředsedou se stal předseda poslaneckého klubu Jan Farský, ani on neměl protikandidáta. Dalšími místopředsedy delegáti zvolili Věru Kovářovou a Radima Sršně, kteří své funkce obhájili.

Rakušan za silný mandát, ke kterému mu pomohly hlasy téměř 94 % delegátů, poděkoval. V projevu řekl, že hnutí musí usilovat o účast ve vládě. Jeho ambicí by také mělo být vítězství v krajských volbách. Ze STAN chce vybudovat silné hnutí, které se nebojí samostatné existence. Věří, že se hnutí v budoucnu podaří získat pozici předsedy Senátu. Mělo by být protiváhou politice Hradu. STAN má v Senátu nejsilnější klub s 19 členy, neboť v doplňovacích senátních volbách v Praze 9 zvítězil jeho kandidát, nestraník David Smoljak.