Praha25°
Kauza Faltýnek není. Pokud se provinil, skončí, řekl Babiš© irozhlas.cz

Kauza Faltýnek není. Pokud se provinil, skončí, řekl Babiš

, 10 novinky, 2 zhlédnutí

Praha Pokud by se prokázalo, že první místopředseda ANO Jaroslav Faltýnek udělal něco proti principům hnutí ANO, tak okamžitě skončí. V rozhovoru pro server iDNES.cz to ve středu řekl premiér a předseda ANO Andrej Babiš. Odpovídal na dotaz týkající se podezření kolem ovlivňování soutěže na výběr dálničního mýtného, Faltýnek v tomto případu figuruje. Podle Babiše žádná kauza Faltýnek není.

Podle Babiše se média snaží podsouvat případ jako kauzu Faltýnek. Případ se ale podle něj týká podezření z korupce u dvou zaměstnanců antimonopolního úřadu a společnosti Kapsch. „Faltýnek tam není!“ zdůraznil Babiš.

O schůzce Faltýnka s předsedou Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petrem Rafajem a ředitelem české pobočky Kapsch Karlem Feixem Babiš nevěděl. „Asi není dobře, že se s ním (Rafajem) setkal v nějakém hotelu,“ poznamenal Babiš. Faltýnek měl v rámci minulé vládní koalice na starosti dopravu a v rámci tlaku premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) na ministra dopravy Dana Ťoka (za ANO) „nějakým způsobem pomáhal“, řekl Babiš.