Praha15°
Hokejisté Kladna a Budějovic otevřeli semifinále venkovními výhrami5Foto© idnes.cz

Hokejisté Kladna a Budějovic otevřeli semifinále venkovními výhrami

, 20 novinky, 2 zhlédnutí

Hostující celky si mohou mnout ruce. První zápasy semifinále play-off první ligy zvládli Rytíři z Kladna a českobudějovičtí hokejisté. Kladno v plné síle i s Jaromírem Jágrem jasně přehrálo vítěze základní části Jihlavu na jejím ledě 4:1. České Budějovice si vyšlápli na Vsetín 2:0 a mají také blíž k baráži o extraligu. Obě série budou pokračovat na stejných místech v sobotu druhými duely.

Kladno v sestavě s oběma velikány Jaromírem Jágrem a Tomášem Plekancem určilo ráz utkání povedeným nástupem. Už po 46 vteřinách poslal Středočechy do vedení Tomáš Redlich, jenž se dobře zorientoval mezi kruhy a z výšky padající odražený kotouč poslal bez přípravy za záda gólmana Niklase Lundströma. V šesté minutě navíc jihlavský brankář vyrazil Kružíkův pokus přímo na hůl Tomáše Kauta a bylo to 0:2.

Většinu zaplněných tribun Horáckého zimního stadionu pak sice rozjásal ve 13. minutě po ráně bez přípravy Tomáš Harkabus, ale to bylo zároveň naposledy, kdy musel kladenský brankář Lukáš Cikánek lovit puk ze sítě. Krátce před první pauzou navíc udeřil znovu Redlich, a to dokonce při vlastním oslabení. Na obranné modré čáře získal puk a sólo zakončil parádně do horního růžku.