České Budějovice novinky

České Budějovice - Nejnovější zprávy, příběhy a diskuse z tisku

České Budějovice - Poslední zprávy

OBRAZEM: Jako stavebnice. Opravují historický krov

České Budějovice – Téměř dva měsíce už pracuje skupinka tesařů v čele s Davidem Farrellem na rekonstrukci půdního prostoru Solnice na Piaristickém náměstí v Českých Budějovicích.

30 minut
Majáles nejsou jen koncerty. Ale také darování krve

České Budějovice - Nejenom koncerty, divadla a přednášky, ale i charitativní projekty a darování krve. Tak by se dal charakterizovat Budějovický Majáles.

4 hodiny
Lidé si ráno nenakoupili, u Kauflandu se tvořily fronty

České Budějovice /VIDEO/ - Dlouhé fronty aut se ve čtvrtek před devátou hodinou ráno tvořily na parkovišti u českobudějovického obchodního domu Kaufland i na navazujících silnicích v blízkosti Dlou...

12 hodin
Hokejové Budějovice selhaly. Co bude s klubem dál?

Hokejisté Českých Budějovic a jejich fanoušci snili o postupu do nejvyšší soutěže. Ale skončili v semifinále play off první ligy. Jak se ke klubu postaví město, sponzoři a příznivci?

14 hodin
Česká vědkyně prozkoumá ohrožené africké ledovce. Za několik let pravděpodobně úplně zmizí, tvrdí...

Mikrobioložka Marie Šabacká z Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích získala téměř půl milionu korun od Nadačního fondu Neuron na vědeckou expedici do Afriky. Na hranicích Konga a Ugandy chce ...

den
Veřejnosti představili plán udržitelné městské mobility

České Budějovice - Ve středu se na magistrátu uskutečnilo veřejné projednání Strategického plánu udržitelné městské mobility, který řeší zajištění trvale udržitelného rozvoje Českých Budějovic.

den

České Budějovice jsou statutární město a správní a kulturní metropole Jihočeského kraje.