Atlanta po famózním obratu porazila Boston, Krejčí k tomu přispěl 16 body3Foto1Video© irozhlas.cz

Atlanta po famózním obratu porazila Boston, Krejčí k tomu přispěl 16 body

, 5 novinky, 4 zhlédnutí

Krejčí dosud v kariéře zaznamenal více bodů jen v nižší soutěži G-League, kde dal před měsícem 17 bodů, a pak v národním týmu, v kterém loni v létě nastřílel Estonsku 20 bodů. V NBA si připsal 16 bodů už předloni v dubnu v dresu Oklahoma City proti Los Angeles Clippers.

V pondělí zazářil zejména ve třetí čtvrtině, ve které táhl šňůru 12:0 a následně sám dal osm bodů v řadě. Atlanta se tak vrátila do zápasu, ve kterém ve druhé čtvrtině prohrávala už o 30 bodů. Boston, jemuž chyběl z opor jen rozehrávač Jrue Holiday, rázem nepřipomínal nejlepší tým soutěže. Atlanta toho využila a ve vyrovnané koncovce zápas rozhodl trojkou De'Andre Hunter deset vteřin před koncem.

„Nikdy se nevzdáváme. Soupeř na začátku trefoval těžké střely, my si ale říkali, že musíme pokračovat ve své hře a věřit si. Pak nám střely začaly padat a najednou jsme měli pocit, že cokoli uděláme, vyjde. Já se v té třetí čtvrtině cítil skvěle a spoluhráči mě nacházeli ve volných pozicích,“ popsal své dojmy ze hry Vít Krejčí.