ZataženoPraha10°
Zlín urval tři body v duelu se Slováckem© sport.ceskatelevize.cz

Zlín urval tři body v duelu se Slováckem

, 10 novinky, 2 zhlédnutí

Zlín částečně odčinil minulý debakl 0:5 v Liberci, když zvítězil v 18. kole první ligy v regionálním derby nad Slováckem 2:1, a vyhrál tak druhý z posledních tří zápasů Domácí poslal ve 32. minutě do vedení Tomáš Poznar a pojistku přidal deset minut před koncem Petr Jiráček. V 86. minutě už jen snížil Stanislav Hofmann. "Ševci" si upevnili 13. místo v tabulce. Slovácko čtyři kola po sobě nezvítězilo a zůstalo sedmé.

Trenér Slovácka Svědík musel už v 11. minutě střídat, místo zraněného útočníka Šašinky naskočil Kalabiška. První velkou šanci měl ve 20. minutě Zlín. Hlinka po zemi vypálil zpoza vápna a jeho střelu zastavila tyč.

V 32. minutě už "Ševci" vedli. Džafič našel z přímého kopu Poznara a ten hlavičkou k tyči otevřel skóre. Nejlepší zlínský střelec ligové sezony se trefil v nejvyšší soutěži poprvé od srpna.