Zadina a Hronek odehráli v NHL nejproduktivnější zápas2Foto1Video© sport.aktualne.cz

Zadina a Hronek odehráli v NHL nejproduktivnější zápas

, 6 novinky, 7 zhlédnutí

New York - Čeští hokejisté Filip Hronek a Filip Zadina pomohli Detroitu shodně gólem a dvěma přihrávkami k výhře 5:2 nad Winnipegem. Oba odehráli nejproduktivnější zápas v NHL. Michael Frolík skóroval ve třetím zápase v řadě a vstřelil vítězný gól Calgary, které porazilo Toronto 4:2. Výhru podpořil David Rittich 32 zákroky.

Zadina zaznamenal obě přihrávky u šťastných gólů Robbyho Fabbriho, který skóroval po odrazech od bránícího Neala Pionka. Útočník Detroitu zvýšil náskok z 1:0 na 3:0, u jedné branky mu asistoval i Hronek.

Winnipeg snížil dvěma góly Kylea Connora. V závěru druhé třetiny ale udeřil v přesilové hře Zadina, jenž se po Hronkově přihrávce prosadil střelou z pravého kruhu k bližší tyči a dal první gól v sezoně. Skóre uzavřel v 59. minutě Hronek, který trefil při power play přes celé kluziště prázdnou branku. Nejhorší tým soutěže i díky výkonům českých hráčů ukončil sérii dvanácti proher.