ZataženoPraha14°
Voráček nejlepší nahrávač Philadelphie2Foto1Video© sport.cz

Voráček nejlepší nahrávač Philadelphie

, 4 novinky, 2 zhlédnutí

Hokejisté Philadelphie i díky asistenci Jakuba Voráčka porazili v NHL Washington 5:2 a prodloužili svou vítěznou sérii na sedm zápasů. Český útočník si připsal sedmý bod z posledních tří zápasů a celkově 53. v sezoně. S jednačtyřiceti asistencemi je nejlepším nahrávačem Flyers. Colorado naopak o úspěšnou šňůru přišlo a prohrálo po osmi zápasech, když v prodloužení nestačilo na Anaheim. Porážku Avalanche 3:4 nedokázal odvrátit ani brankář Pavel Francouz, který v zápase kryl 26 střel soupeře.

Vítězství Philadelphie se zrodilo ve druhé třetině, kdy Flyers třemi góly otočili na 3:1. Washington ještě do konce druhé části snížil, ale po šesti minutách třetí části vrátil Philadelphii dvoubrankový náskok ruský obránce Ivan Provorov, kterému asistoval Voráček.

Philadelphii bude v nejbližších zápasech chybět americký útočník James van Riemsdyk, který odstoupil v první třetině zápasu kvůli zlomenině ruky v oblasti zápěstí. Délka jeho pauzy zatím není známá.