Světová jednička končí. Djokovič podlehl Thiemovi a ve finále Turnaje mistrů nebude3Foto© sport.aktualne.cz

, 7 novinky, 4 zhlédnutí

"Byl to strašně těsný zápas jako všechny tady. Jsem moc šťastný," řekl sedmadvacetiletý Thiem, jenž letos vyhrál US Open a dnes oslavil jubilejní 300. vítězství na okruhu ATP. Djokoviče porazil ve dvanáctém vzájemném duelu popáté. Jako druhý tenista po Andym Murraym dokázal zdolat minimálně pětkrát všechny tři hvězdy posledních let: Djokoviče, Rafaela Nadala i Rogera Federera.

Na Nadala může třetí hráč žebříčku Thiem narazit v nedělním finále, pokud španělský specialista na antuku přehraje Daniila Medveděva z Ruska. Druhé semifinále začne ve 21:00 SEČ.

Ať získá z trojice Thiem, Nadal a Medveděv v neděli trofej kdokoli, stane se králem Turnaje mistrů poprvé a zároveň bude šestým jiným vítězem závěrečné akce sezony za posledních šest let.