ZataženoPraha15°
St. Louis dělí jediná výhra od Stanley Cupu, Češi se v dresu Bostonu opět neprosadili2Foto2Video© sport.aktualne.cz

, 9 novinky, 3 zhlédnutí

Trenér Bostonu Bruce Cassidy se rozhodl hrát na sedm obránců a do sestavy zařadil Stevena Kampfera. Třetí zápas po sobě vynechal kvůli zranění jiný bek Bruins Matt Grzelcyk. Naopak slovenský kapitán Zdeno Chára, který v minulém duelu po zásahu pukem do obličeje zřejmě utrpěl zlomeninu čelisti, naskočil do hry s celoobličejovým krytem.

Cassidy nechal mezi náhradníky Davida Backese, a tak většinu času po Krejčího boku strávil Pastrňák, který měl i díky vytížení v první formaci ze všech útočníků Bruins nejvyšší čas na ledě. Navíc byl i nejaktivnějším střelcem, jenže ani jedna z jeho šesti ran se neujala. V sestavě St. Louis zastoupil Robert Bortuzzo parťáka z defenzivy Joela Edmundsona.

Boston v první třetině přestřílel Blues 17:8, skóre však zůstalo neměnné. V 16. minutě nabil Pastrňák zpoza brankové čáry na střelu z první Bradu Marchandovi, který orazítkoval tyčku. Na druhé straně domácí gólman Tuukka Rask zastavil velké šance Tylera Bozaka a Perrona.