ZataženoPraha15°
Razýmová si na mistrovství světa dojela pro nejlepší výsledek, ve skiatlonu byla čtrnáctá3Foto1Video© irozhlas.cz

, 6 novinky, 3 zhlédnutí

Johaugovou nezastavil ani pád v závěru prvního okruhu a zvítězila o půl minuty před Švédkami Fridou Karlssonovou a Ebbou Anderssonovou. Další česká zástupkyně Petra Nováková dokončila závod na 31. místě.

Razýmová závod rozjela velmi dobře v klasice a po první části přijela do boxů osmá s odstupem 26 vteřin na čelo. V bruslení si o šest míst pohoršila a cílem projela s odstupem 1:55,6 minuty za Johaugovou.

Devětadvacetiletá Razýmová startuje na třetím mistrovství světa a dosud nejlépe byla před čtyřmi lety v Lahti dvakrát šestadvacátá. Jejím hlavním závodem v Oberstdorfu má být volná desítka, která se jede v úterý.