Pokud si koupíte párek, musíte alespoň 10 metrů od okénka, radí Babiš s Prymulou© echo24.cz

Pokud si koupíte párek, musíte alespoň 10 metrů od okénka, radí Babiš s Prymulou

, 6 novinky, 2 zhlédnutí

„Tak jak je to s těmi pravidly na víkend?“ začíná vyjádření Policie ČR na twitteru? Její slova přicházejí poté, co premiér Babiš v televizním projevu apeloval na Čechy, aby o Velikonocích zůstali doma a nikde nekoledovali, rozhodně si nedávali po skupinách panáky. Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD), který vede Ústřední krizový štáb, vzkazoval lidem, aby nebláznili. Že si Velikonoce užijí příští rok.

Video Babiš o zrušení velikonočních tradic i uvolňování vládních opatření. - Česká televize

Ale zpět k policii, která zdůraznila, že lidé mají být doma. Pokud už jdou ven, ať vyjdou s rouškou, pořeší, co je potřeba. A domů se zase vrátí. Klíčová je ale následující pokuta: „Na veřejnosti se nesrocovat, nepít pivo, nejíst párek, nekouřit a nelízat zmrzlinu.“ Jenže prodej zmrzliny, párků a piva z okének zakázaný není – a co teď s tím, když si to lidé koupí?

Právě kvůli zmrzlině čelil kritice před dvěma týdny právě Babiš. Zašel si na ni s kolegyní Tünde Bartha z Úřadu vlády ČR. A někteří lidé se divili, jak je něco takového při stávajících opatřeních možné. „Já jsem to konzultoval s panem Prymulou a s paní hlavní hygieničkou (Jarmila Rážová, pozn. red.). Tam je to take away (odnos s sebou, pozn. red.). Když si člověk uvolní roušku a sní si to pod rouškou, tak to není zakázané,“ uvedl premiér Babiš pro Blesk Zprávy před 14 dny.