Pastrňákův výtečný bekhend přispěl k demolici St. Louis, Boston je o krok blíž triumfu2Foto1Video© irozhlas.cz

, 5 novinky, 2 zhlédnutí

Útočníci David Krejčí a David Pastrňák z Bostonu jsou opět o něco blíže zisku Stanleyova poháru. Bruins vyhráli třetí duel na ledě St. Louis vysoko 7:2 a ve finálové sérii play-off NHL vedou 2:1 na zápasy.

Boston, který se naposledy radoval z triumfu s Krejčím v sestavě v roce 2011, získal zpět na svou stranu výhodu domácího prostředí po předchozí porážce 2:3 v prodloužení díky povedené první třetině. Vyhrál ji 3:0, navíc hned v nástupu do druhé části přidal čtvrtý gól Bruins Pastrňák, kterého vyhlásili třetí hvězdou duelu. Obránce Torey Krug si připsal čtyři body za gól a tři nahrávky, celkem čtyřikrát se Bruins prosadili v přesilovkách.

Čtvrtý zápas je na programu v noci z pondělí na úterý od 2:00 SELČ opět v St. Louis.

Už po 62 vteřinách hry se provinil proti pravidlům Jake Debrusk a David Perron mohl v přesilovce otevřít skóre, ale jeho bekhendové zakončení pokryl hostující gólman Tuukka Rask. V desáté minutě se zaskvěl jeho protějšek Jordan Binnington poté, co pálil bez přípravy Pastrňák ze své oblíbené pozice na kruhu pro vhazování.