ZataženoPraha11°
Pastrňák třetím hattrickem v sezoně dovedl Boston k výhře4Foto1Video© sport.aktualne.cz

Pastrňák třetím hattrickem v sezoně dovedl Boston k výhře

, 7 novinky, 3 zhlédnutí

Ve čtvrtek skóroval Auston Matthews z Toronta dvakrát a v tabulce kanonýrů se přiblížil na rozdíl jediného zásahu, v pátek odpověděl David Pastrňák z Bostonu hattrickem. Český útočník zapsal třígólové představení potřetí v sezoně a pomohl Bruins k vítězství 5:4 nad Winnipegem. Havířovský rodák bodoval podvanácté za sebou, byl vyhlášen hlavní hvězdou zápasu a na svém kontě má v letošním ročníku už 35 branek.

Boston s Winnipegem třikrát v zápase prohrával, ale hlavně zásluhou Pastrňáka a Jakea DeBruska v utkání nakonec získal dva body. Bruins o vítězství rozhodli v 52. minutě. V čase 51:13 Pastrňák za asistence Davida Krejčího srovnal na 4:4 a o 33 sekund později DeBrusk otočil vývoj skóre ve prospěch Bostonu.

Pastrňák si góly rozložil do všech tří částí zápasu. V 18. minutě odpověděl z prostoru mezi kruhy na branku Kyla Connora, v polovině zápasu využil přesilovou hru a srovnal na 2:2 a ve třetí třetině zkompletoval sedmý hattrick v kariéře v NHL.