Praha14°
Nejlepší na blátě. Kateřina Nash dominovala druhému závodu SP v cyklokrosu2Foto© sport.ceskatelevize.cz

Nejlepší na blátě. Kateřina Nash dominovala druhému závodu SP v cyklokrosu

, 8 novinky, 3 zhlédnutí

Kateřina Nash v 41 letech nestárne. Po druhém místě v úvodním podniku SP dokázala zvítězit v zabláceném Waterloo. Poradila si jak s náročnými podmínkami, kvůli nimž museli organizátoři vyměřit ženám jen tři okruhy, tak i s hvězdnou Jolandou Neffovou. Česká reprezentantka se navíc dostala do čela hodnocení Světového poháru. Přímý přenos mužského měření sil sledujte na ČT sport a webu ctsport.cz.

Rodačka z Prachatic sice v úvodním kole zaváhala, než se sžila s velice klouzavým podkladem, který zanášel komponenty kol. Přesto se pohybovala v první trojici, a jakmile si osahala, kde je rychlejší běžet a kde využije svou bravurní techniku, posunula se bez problému na první místo.

S náskokem několika desítek sekund objela bez větších potíží vypsaná tři kola a své umění prodávala zejména ve strmém výjezdu uprostřed trati, který jako jediný zvládala v sedle. "Takové podmínky mi vyhovují," usmívala se v cíli, i když měla z obličeje čisté jen zuby. "Jen doufám, že nebude takové bláto příště, protože bílému dresu nesluší," dodala výborně naladěná cyklokrosařka a držitelka dvou bronzových medailí z mistrovství světa.