SlunečnoPraha19°
Karviná je po pěti letech vítězem Českého poháru. Jasně přehrála Zubří2Foto© sport.ceskatelevize.cz

Karviná je po pěti letech vítězem Českého poháru. Jasně přehrála Zubří

, 5 novinky, 3 zhlédnutí

Po loňském finálovém neúspěchu složili házenkáři Karviné reparát. Získali Český pohár po jasném vítězství 27:17 proti Zubří. Loni Baník nestačil na Plzeň, nyní si spravil chuť. Stal se podeváté vítězem poháru a vylepšil vlastní rekord. Přímý přenos finále Českého poháru žen Most – Kynžvart sledujte od 19:25 na ČT sport Plus.

Hráči Baníku trofej získali poprvé od roku 2019. Na trůnu vystřídali plzeňské šampiony z posledních dvou odehraných ročníků, o možnost obhajoby Západočechy sami připravili vítězstvím v listopadovém čtvrtfinále.

Karvinští v duelu druhého a šestého týmu extraligové tabulky potvrzovali od počátku roli favorita. V prvním poločase si brzy vypracovali až šestigólové vedení a šli cílevědomě za odvetou za porážku v prosincovém extraligovém duelu. V nejvyšší soutěži od té doby Baník prohrál jen s mistrovskou Plzní. Zubří se ani ve druhém poločase nezmohlo na zdramatizování zápasu.