Hradec se přiblížil finále hokejové Ligy mistrů. Ze Švédska si veze cennou výhru2Foto© sport.aktualne.cz

, 7 novinky, 2 zhlédnutí

Dvěma góly včetně vítězného zařídil úspěch Mountfieldu útočník Matěj Chalupa. V Hradci se bude hrát v úterý a úspěšnější celek se utká 4. února ve finále s postupujícím ze souboje mezi Frölundou a Luleou, která vyhrála úvodní duel venku 3:2.

Už po šesti sekundách se museli domácí bránit při Nilssonově vyloučení, ale odolali a ve třetí minutě se ujal úřadující vicemistr a aktuálně devátý tým švédské ligy vedení. Possler se natlačil z pravé strany před branku přes Čápa a stihl poslat puk za Mazance dříve, než se po jeho pádu vychýlila branka. Sudí Birin a Raming po zhlédnutí videa gól uznali. Possler se ale při pádu na konstrukci branky zranil a odstoupil.

Mountfield odpověděl v páté minutě, kdy překonal obránce Nedomlel Rämöho tečovaným pokusem od modré čáry. Možnosti otočit stav měli Perret a Koukal. Východočeši měli k dispozici v úvodním dějství i dvě přesilové hry po faulech Kahilainena a Berglunda, ale Djurgaarden odolal.