Praha22°
Hertl dal dva góly, Rittich byl střídán po chybě v rozehrávce2Foto1Video© sport.cz

Hertl dal dva góly, Rittich byl střídán po chybě v rozehrávce

, 6 novinky, 1 zhlédnutí

Útočník Tomáš Hertl podpořil ve čtvrtečním utkání NHL dvěma góly a přihrávkou výhru hokejistů San Jose 5:2 v Calgary. V dresu poražených byl střídán brankář David Rittich ve 14. minutě po druhém inkasovaném gólu. Jakub Voráček vyrovnal v čase 59:42, ale s Philadelphií prohrál doma s Los Angeles 2:3 po nájezdech. Lukáš Sedlák pomohl Columbusu gólem k výhře 4:2 na ledě Arizony.

Calgary otevřelo skóre, ale poté pustil Rittich dvě branky během 63 sekund. Českému gólmanovi nejdříve proklouzl puk pod betonem po střele Evandera Kanea z pravého kruhu. Při druhém gólu vyjel za nahozeným kotoučem, ale při rozehrávce trefil Brenta Burnse, který pohodlně zamířil do prázdné branky.

"Burns to skvěle přečetl," zastal se Ritticha spoluhráč Matthew Tkachuk. "Je obrovský, pokryje hodně místa. Pokud by proti němu jel kdokoli jiný z jejich týmu, nestalo by se to. Viděl jsem, jak ve stejných situacích Ritter v této sezoně několikrát rychle přenesl hru a skončilo to gólem na druhé straně. Určitě mu proto nebudeme říkat, aby to už nedělal," dodal.