Frk s Kubalíkem slavili gól, brankář Francouz vychytal další výhru4Foto2Video© sport.aktualne.cz

Frk s Kubalíkem slavili gól, brankář Francouz vychytal další výhru

, 6 novinky, 2 zhlédnutí

Útočník Martin Frk rozhodl v NHL gólem v 56. minutě o výhře Los Angeles 3:2 v Ottawě. Další český hokejista Dominik Kubalík třicátou brankou ve své nováčkovské sezoně zpečetil vítězství Chicaga 6:2 nad San Jose. Radovat se mohl také brankář Pavel Francouz, který 30 zásahy pomohl Coloradu k domácí výhře 3:2 v prodloužení nad New York Rangers.

Šestadvacetiletý Frk dokonal šestým gólem v sezoně obrat Los Angeles, které v Ottawě inkasovalo už ve 29. sekundě a na začátku třetí třetiny prohrávalo 1:2. V 50. minutě ale vyrovnal Gabriel Vilardy a o šest minut později Frk po rychlém protiútoku střelou z úhlu rozhodl.

San Jose v Chicagu lépe zvládlo první třetinu, po které vedlo 1:0, ale od druhé části na ledě dominovali domácí. Blackhawks vstřelili tři branky jak v druhé, tak v třetí části a dokráčeli k pohodlnému vítězství.