Doležal s Jovovičem řádili v Mladé Boleslavi a zajistili Jablonci skok před Spartu© sport.ceskatelevize.cz

, 8 novinky, 2 zhlédnutí

Mladá Boleslav nastoupila bez Komličenka, který v minulém duelu při porážce 2:5 na Spartě obdržel červenou kartu. Místo něho nastoupili v útoku Ladra s Mešanovičem, který zápas na Letné strávil na lavičce.

Jablonec se poprvé prosadil v deváté minutě. Domácí na útočné polovině ztratili míč a Severočeši rychle přenesli hru na opačnou stranu. Jovovič vyslal za obranu Středočechů Doležala, který si v souboji poradil s Hubínkem a zakončil k tyči. Nepříznivý stav se pokusil zlomit Ladra, jenže střelu zpoza vápna umístil vedle.

Brankář Vlastimil Hrubý během zápasu Jablonce v Mladé Boleslavi

V 17. minutě se mladoboleslavská obrana špatně domluvila, Jovovič postrčil balon na Doležala, jenž přízemní ranou zaznamenal desátý gól v ligové sezoně. Díky tomu se dotáhl na čelo tabulky nejlepších střelců.