PolojasnoPraha19°
Čeští basketbalisté zahájí na MS boj o páté místo s Polskem7Foto© sport.aktualne.cz

Čeští basketbalisté zahájí na MS boj o páté místo s Polskem

, 30 novinky, 3 zhlédnutí

Čeští basketbalisté sice přišli na mistrovství světa po středeční čtvrtfinálové porážce s Austrálií o šanci na medaili, dál ale bojují o nejlepší umístění v historii. Do skupiny o páté až osmé místo vstoupí ve čtvrtek duelem s Polskem, který je v Šanghaji na programu od 15 hodin SELČ.

Druhou dvojici tvoří neúspěšní obhájci stříbra ze Srbska a pětinásobní šampioni Američané, kteří senzačně podlehli Francii. Nejlepším výsledkem z éry Československa je šestá příčka z roku 1970.

S Polskem se svěřenci trenéra Ronena Ginzburga utkali dvakrát během srpnové přípravy a oba zápasy vyhráli: na turnaji v Praze zvítězili 81:76, v Hamburku pak 96:86.