Češi porazili na Karjale i mistry světa Finy3Foto© sport.aktualne.cz

Češi porazili na Karjale i mistry světa Finy

, 19 novinky, 5 zhlédnutí

Helsinky - Čeští hokejisté uspěli i ve druhém utkání na turnaji Karjala, když v Helsinkách porazili domácí Finsko 3:2 po samostatných nájezdech a zůstávají ve hře o celkové vítězství. V druhém utkání turnaje také rozhodovaly nájezdy, Rusko zdolalo Švédy 5:4.

Úřadující mistři světa v zápase dvakrát vedli. Skóre otevřel v úvodu druhé třetiny Juho Lammikko, ještě do druhé přestávky vyrovnal Jakub Jeřábek. Po 42 sekundách třetí části se prosadil Sakari Manninen, při hře bez brankáře poslal zápas do prodloužení Tomáš Filippi. Nájezdy rozhodl Jakub Krejčík.

Reprezentační debut si odbyli Michal Kovařčík a také Jiří Smejkal, jenž byl ve čtvrtek v Leksandu v roli třináctého útočníka, ale do hry nezasáhl.